pompy ciepła

Pompy ciepła – efektywne ogrzewanie

Wymieniając najbardziej znaczące koszty związane z prowadzeniem domu z pewnością wspomnimy o ogrzewaniu. Dla wielu z nas zima jest tym okresem, w którym musimy ponosić naprawdę wysokie koszty. Niekoniecznie jednak musi tak być. Dzięki nowoczesnym urządzeniom grzewczym możemy sprawić, że nasz dom będzie efektywnie ogrzewany przy jednoczesnym małym nakładzie kosztów. Korzyści tego typu dają nam chociażby nowoczesne pompy ciepła.

Wydajne, nowoczesne urządzenia grzewcze

pompy ciepła

Zdecydowana większość z nas ogrzewa swoje domy w jeden z tradycyjnych sposobów. W szczególności często wykorzystujące są rozwiązania oparte o węgiel czy też drewno opałowe. Jednak warto wiedzieć, że można ogrzewać domy bez zachodzenia spalania. Możliwości tego typu dają nam pompy ciepła. Te nowoczesne urządzenia grzewcze pozyskują ciepło z otoczenia.

Zasady działania pomp ciepła

Dostępne są w sprzedaży pompy powietrzne oraz pompy gruntowe. Jak sama nazwa sugeruje, pierwsze z wymienionych pozwalają na pozyskiwanie ciepła z powietrza a drugie z gleby. Pompa ciepła to sprzęt, którego zasada działania przypomina tą jaka zachodzi w lodówkach ale przy odwróconym cyklu. Mianowicie w lodówkach ciepło jest usuwane z wnętrza lodówki i jest przekazywane na zewnątrz, a w przypadku pomp ciepła jest zupełnie odwrotnie. Odnawialne źródła energii ostatnimi czasy są bardzo mocno promowane i można nawet uzyskać dotacje na zakup i montaż pomp ciepła. Na dużą uwagę zasługuje też ten fakt, że nowoczesne wersje pomp nie odpowiadają jedynie za ogrzewanie. Z ich użyciem można również chłodzić pomieszczenia.

Wiele modeli pomp ciepła pozwala na odwracanie cykli pracy urządzenia. W efekcie dochodzi do przekazywania ciepła w drugą stronę. W takim wypadku generowana jest woda lodowa, która może służyć do schłodzenia powietrza w pomieszczeniach. Dzięki jednemu urządzeniu możemy więc cieszyć się z ogrzewania w czasie zimy i jednocześnie będziemy mogli chłodzić nasze pomieszczenia w ciągu uporczywych, letnich upałów. Korzyści z posiadania pomp ciepła są więc naprawdę bardzo duże.

Zachęcamy do kontaktu oraz bezpłatnej wyceny. Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Oferta / Pompy ciepła

Call Now Button